НПП «Верховинський»

Верховинський НПП

Вижницький НПП

Вижницький НПП

Березень 26, 2015 Коментарі (0) Місця

Черемоський НПП

Орлики чорніючі

Родзинкою Парку є його географічне розташування на майже незайманих ділянках природи зі специфічними кліматичними умовами. До цієї території увійшли такі об’єкти природно – заповідного фонду: ландшафтний заказник «Чорний Діл»; карстово-спелеологічний заказник «Молочно-братський карстовий масив» з найглибшою вертикальною шахтою Буковини; пам’ятка природи «Білий потік». Вони ваблять до себе своєю неповторністю, своєрідністю мальовничих ландшафтів, таємничістю незвіданих місць, своєю красою.

ландшафтний заказник «Чорний Діл»

Хребет Чорний Діл

Хребет Чорний Діл

Збереження  пам’яток  «неживої  природи» — геологічних та карстово-спелеологічних заповідних об’єктів — також є одним із важливих завдань для національного парку. Адже вони є свідками далеких геологічних подій, що відбулися багато мільйонів і навіть мільярдів років тому та відбуваються в даний час.

 • Пам'ятка природи Жупани
  Пам'ятка природи Жупани, Черемошський НПП
 • Панорам, з г. Змієвон
  Панорам, з г. Змієвон, Черемошський НПП
 • Околиці с. Сарата
  Околиці с. Сарата, Черемошський НПП

Найціннішою окрасою території парку є мальовничий хребет Чорний Діл, який знаходиться на крайньому північному сході Мармароського масиву — стародавнього ядра Карпатської гірської системи. Коли знаходишся на вершинах хребта, то перехоплює подих — відкриваються прекрасні панорами величавих гір, шати смерекових лісів із зеленими полонинами, біополянами, у травостої яких цвітуть і радують людське око  рідкісні  та  найцінніші,  в  науковому  розумінні  червонокнижні  квіти  дивовижної  краси. На  території  Парку  добре  себе  почувають кілька десятків видів рослин, занесених до Червоної книги України та Європейського червоного списку.

 • Зозульки травневі
  Зозульки травневі, Черемошський НПП
 • Відкасник осотоподібний
  Відкасник осотоподібний, Черемошський НПП
 • Тирлич безстебловий
  Тирлич безстебловий, Черемошський НПП

По ущелинах мальовничих гір розноситься шум бурхливих гірських річок Перкалаби і Сарати, де непорушений біологічний режим дозволив зберегти цінний, зникаючий вид форелі струмкової. Сучасний гірський фауністичний комплекс теж має більше двох десятків видів, занесених до Червоної книги.

Форель струмкова

Форель струмкова

Парк вабить гуцульським колоритом та віддаленістю від цивілізації, він оповитий легендами та залишає приємні спогади про місця, де воєдино зливаються природа і людина.

У статті використано фото: http://fishingtips.org.ua/ryby/forel.html

Напишіть відгук