Карпатський НПП

Карпатський НПП

НПП «Верховинський»

Верховинський НПП

Березень 24, 2015 Коментарі (0) Місця

Гуцульщина НПП

Шафран Гейфеля

НПП «Гуцульщина» розташований у мальовничій лісистій частині Покутсько-Буковинських Карпат, на території Косівського району Івано- Франківської області. До території Парку входять три ландшафтні і лісові заказники, п’ять пам’яток природи, сім заповідних урочищ та дендропарк. Унікальним є озеро Лебедин. Туристам варто побачити відомі прадавні мегалітичні об’єкти сакрального і ритуального призначення: Космач, Камінь Довбуша, календарно-астрономічне святилище на Лисині Космацькій, Пістинське святилище, Сокільський мегалітичний комплекс тощо.

 • Малий водоспад Шешорські гуки
  Малий водоспад Шешорські гуки, НПП Гуцульщина
 • Астрономічне святилище на г. Лисина Космацька
  Астрономічне святилище на г. Лисина Космацька, НПП Гуцульщина
 • НПП «Гуцульщина»
  НПП «Гуцульщина»

Бажаючим пізнати місцеву природу можна відвідати розсадник лісоутворюючих і декоративних дерев та науково-просвітницький центр НПП «Гуцульщина». На  невеличкій площі Парку сконцентровано безліч пам’яток природи, історії, культури, архітектури. Місцевість сприятлива для мандрівок, дозвілля туристів будь-якого віку. Для туристів прокладено сім еколого-пізнавальних стежок загальною протяжністю 50 кілометрів.

 • Гуцульщина НПП
  Гуцульщина НПП
 • НПП «Гуцульщина»
  НПП «Гуцульщина»

Гуцульщина — надзвичайно колоритна етнічна територія. На Косівщині найповніше збереглись прадавні ремесла, традиції, звичаї, елементи архаїчної духовної і матеріальної культури, весільна і сакральна обрядовість тощо. До того ж серед національних парків Карпатського регіону НПП «Гуцульщина» вирізняється найвищим етнографічним  потенціалом,  пов’язаним з розвитком різноманітних  народних  промислів. У прилеглих до парку головних населених пунктах розвинуті традиційні гуцульські промисли.

 • НПП «Гуцульщина»
  НПП «Гуцульщина»
 • Гуцульщина НПП
  Гуцульщина НПП
 • Пасіка Святого Миколая
  Пасіка Святого Миколая, Гуцульщина НПП

Напишіть відгук