Готичні складки, Яремче

Готичний стиль природи

Південний Буг

Легенди: Південний Буг

Січень 28, 2015 Коментарі (0) Місця

ПОДОРОЖ МОШНОГІРСЬКИМ КРЯЖЕМ ТА ПАРКОМ

Мошногірський кряж

Взагалі кряжем називають витягнуту макроформу рельєфу у вигляді горбистих височин та пасем горбів з плавними обрисами і складених, переважно, з осадових порід. Одним із таких утворень є Мошногірський кряж Придніпровської височини, що у Черкаській області. Довжина цієї горбистої смуги 27 км, а ширина 4 км, висоти 160-204 м. Мошногірський кряж з одного боку має річку Вільшанку, а з другого – річку Ірдинь з таємничими озерами і болотами. Вважається унікальним природно-ландшафтним районом дрімучих реліктових лісів, покинутих доріг, ярів та балок, дикої природи. Різноманітність літологічного складу порід та геоморфологічної будови і місцевих умов стоку, а також відмінності кліматичних умов, грунтово-рослинного покриву, антропогенного навантаження на навколишнє природне середовище обумовлюють строкатість природних комплексів Мошногірського кряжу.

Кряж і парк у Мошнах

можна назвати задоволенням 2 в 1: таке поєднання природних та рукотворних пам'яток не так часто можна зустріти

Парк у Мошнах

Парк у Мошнах

У 1819 році герой війни з Наполеоном граф Воронцов, побачивши таку красу гірських пейзажів, наказав спорудити тут заміський будинок і закласти парк в його улюбленому стилі – англійському. Так з’явився парк довжиною немало-небагато 8 км з протяжністю 55 паркових алей сумарно біля 50 км. Прогулювались цим парком, як правило, в кабріолетах, запряжених кіньми англійської породи та керованих двома маленькими жокеями. Саме в Мошнах 1823 року було споруджено перший дніпровський пароплав «Пчьолка».

Вежа Святослава

Вежа Святослава

Споруджений неподалік на високому пагорбі палац мав три поверхи. З нього відкривався чудовий краєвид на Мошни і Дніпро. Маєток Воронцова-Браницької, уквітчаний плющем і трояндами, завжди був готовий до прийому гостей: 80 кімнат, бібліотека на 3000 томів, музей зброї, картинна галерея – ось неповний перелік того, що було до їх послуг. Сюди ж можна було б віднести грецьку ротонду на території парку, звіринець, готичний будинок Ольги (графині Наришкіної), прокладена дорога на Дідову гору з краєвидами Мошногірського і Вознесенського монастиря, стелла на Софіїній горі (збереглась досі), вежа князя Святослава на горі Шпиль (знищена у ІІ Світову війну), оранжерея, ставок у Долині Покаяння. Після революції трудящі розтягли палац і всі принади парку.

Фото взято із: http://mandrivnic.livejournal.com/27456.html

Напишіть відгук