Печерні "перлини"

До підземного світу

Ужанський НПП

Ужанський НПП

Лютий 4, 2015 Коментарі (0) Корисне, Місця

Млинківська печера (Тернопільська обл.)

Печера Млинки

Мли́нки — гіпсова печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні (село Залісся Чортківського району Тернопільської області). Загальна довжина печери — 46125 м.

При вологості майже у сто відсотків, температура в печері становить 9,6° С

 • Печера Млинки
  Печера Млинки
 • Печера Млинки
  Печера Млинки
 • Печера Млинки
  Печера Млинки
 • Печера Млинки
  Печера Млинки
 • Печера Млинки
  Печера Млинки

Потужність шару гіпсів становить близько 20 м – це еталон гіпсового карсту. Печера являє собою порожнину лабіринтового типу. Більшість довгих галерей та залів печери утворились у тріщинах в перпендикулярному напрямку, що з’єднуються короткими переходами. Висота ходів коливається від 0,5 до 20 м, подекуди пронизуючи всю товщу гіпсів. Деякі зали мають обвальне походження, в стелі оголюються мергелями і вапняками, що залягають вище. У більшості галерей стіни рясно вкрити гіпсовими кристалами різних розмірів, забарвлених у білий, жовтий, чорний та червоний кольори, кристалічним снігом; де-не-де можна побачити геліктити, виходи «шаблевидного» гіпсу, плафони пластинчастого гіпсу та карбонатні натічні утворення, групи сталактитів, «лапшевидних» та поодиноких сталагмітів.

Печеру Млинки використовують для зимівлі та щоденного прихистку кажани чотирьох видів: їх можна зустріти біля входу і в найвіддаленіших закутках печери. Вони чудово орієнтуються під землею і для пересування печерою часто використовують свої «траси». Саме «за шляхом кажанів» були відкриті деякі райони Млинків.

В деяких підземних районах були знайдені скелети тварин, деякі визначені як рештки куниці кам’яної, яких, імовірно, приваблювали колонії кажанів.

Практична інформація для туриста: поруч із печерою є кілька туристичних притулків, де можна замовити нічліг, харчування і провідника. При потребі вам видадуть спеціальний одяг, щоб не бруднився ваш. Тут також можна купити сувеніри.

Турист, перебуваючи в цих краях з візитом, може використати нагоду і побувати у ще кількох місцях недалеко звідси: печері Угринівській і лісовому заказнику «Дача Галілея» біля середньовічного Ягільницькому замку.

Напишіть відгук