Підсніжники, фото: Кузнєцов Я.

Ічнянський національний парк. Першоцвіти

Державна дача "Залісся", фото: Троханчук О.

Державна резиденція “Залісся”

Квітень 6, 2015 Коментарі (0) Місця

ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ НПП

Олешківські піски НПП, фото Гарилюк С.

Олешківські піски –  природне диво України, унікальний напівпустельний край, який вражає різноманіттям природних ландшафтів, первозданністю та водночас довгою і непростою історією. Утворення Олешківської пустелі – питання, яке досі оповите легендами, науковим гіпотезами та таємницями. Версій є чимало: масштабні геологічні катаклізми льодовикової епохи; падіння метеориту; висихання старого русла древнього Дніпра; чи винищення незліченними овечими отарами високих трав…

Олешківські дюни сягають 15 м у висоту

 • Олешківські піски НПП
  Олешківські піски НПП
 • Олешківські піски НПП, фото Гарилюк С.
  Олешківські піски НПП, фото Гарилюк С.
 • Олешківські піски, фото Кузнєцова В.
  Олешківські піски, фото Кузнєцова В.

Куди не кинь оком скрізь сипучий пісок, жарке повітря та жовті пагорби, неясні сліди ящірок, павуків та гадюк – справжнісінька пустеля! Нестабільність рослинного покриву, висока температура, недостатня кількість опадів, сильна спека, суховії, пилові бурі, смерчі спричиняють нестійкість ландшафту. Колись тут був військовий полігон: кратери від вибухів бомб заповнюються дощовою водою. Ще однин чудовий витвір природи, яка є там – оазис: справжній український оазис посеред справжньої української пустелі.

 • Ящірка прудка, Олешківські піски, фото Гаврилюк С.
  Ящірка прудка, Олешківські піски, фото Гаврилюк С.
 • Осот звичайний, Олешківські піски, фото Садова О.
  Осот звичайний, Олешківські піски, фото Садова О.
 • Олешківські піски НПП, фото Гарилюк С.
  Олешківські піски НПП, фото Гарилюк С.

Краєвиди Парку представлені піщаними дюнами та «аренами», луками і травами, чагарниками та залісненими ділянками, гайками, болотами і солончаками. На цій території збереглися типові та рідкісні раритетні, ендемічні та реліктові рослини, гриби, лишайники та тварини, внесені до природоохоронних списків.

 • Олешківські піски НПП, фото Гаврилюк С.
  Олешківські піски НПП, фото Гаврилюк С.
 • Олешківські піски НПП
  Олешківські піски НПП

У Парку діє кілька екологічних стежок. Поряд з пустелею знаходяться штучно створені ставки, на яких займаються відтворенням аборигенних видів риб, що традиційно мешкали у Дніпрі, в т.ч. осетрових.

Напишіть відгук