Товтри

Кам’яні принади медового краю. Медобори

Грудень 15, 2014 Коментарі (0) Місця

Оповідь про “земне сало” або леп

Озокерит

Саме так називають в народі озокерит – природний матеріал нафтового походження. А ще: земна живиця, гірський та земляний віск.

Озокерит

Озокерит

У природі він чорного кольору, але його можна очистити і тоді він набуває жовтого, зеленого чи білого кольору. Одна з перших згадок про озокерит відноситься до початку ХІХ ст. Уже тоді у Бориславі (Дрогобиччина, Львівська область) діяло біля 2 тисяч озокеритових шахт, де добувалося так зване «земне сало». Перший хімічний аналіз озокериту здійснив француз Вальтер (Париж, 1840 рік). Місцеве населення Прикарпаття використовувало, в першу чергу, для освітлення. Крім Борислава, у селах Дзвиняч та Старуня у кінці ХІХ ст. спалахнула справжня «озокеритова лихоманка»: яма біля ями – Бориславська улоговина була схожа на решето. Пластові жили озокериту сягали товщини 3м. Поступово видобуток згасає.

Ozokerite_natural_Paraffin_wax_Soldier_Summit_Minnind_District_-_Colton_-_Wasatch_County_Utah_1963

Гірський віск, що може впливати на організм не лише за допомогою тепла, а й за допомогою власного хімічного складу. Біологічно активна здатність озокериту діяти через шкіру рефлекторно, впливає на процеси обміну і нервову систему, нормалізують активність кровотоку і лімфотоку. Глибоке прогрівання тканин забезпечується не високою температурою гірського воску, а його здатністю довго тримати тепло. Спершу наносять один шар, практично тієї ж температури, як тіло, а потім зверху ще один – біля 70 градусів. Показані процедури з озокеритом при травмах, патологіях опорно-рухового апарату, гепатитах, пневмоніях, колітах, плевритах, гастритах, тромбах, шкірних захворюваннях, добре впливають на нервові закінчення. Дії озокериту: протизапальна, регенеративна, болезнижуюча, судинорозширювальна, розсмоктуюча. Не можуть скористатись такими процедурами люди із захворюваннями серця, астмою, пухлинах, туберкульозі, кровотечах, паталогіях печінки.

 

Напишіть відгук