Мошногірський кряж

ПОДОРОЖ МОШНОГІРСЬКИМ КРЯЖЕМ ТА ПАРКОМ

Зморшок їстівний, фото: Підмогильна С.

Гриб-фантом

Січень 28, 2015 Коментарі (0) Місця

Легенди: Південний Буг

Південний Буг

Колись давним-давно спустився Господь Бог на Землю, щоб оглянути свої володіння та побачити, як люди господарюють, як живуть, працюють, веселяться, як Його шанують. Прийняв лик простого смертного і помандрував Землею. Довгим і важким був той  шлях, але не труднощі лякали Бога, а те, що Він побачив: злість, жадібність, чвари, насилля, війни, кров, ріки сліз… Засмутився Творець, сів на камінь і заплакав. Із сліз тих утворилась річечка, яку Ангели так нарекли Бог. Хто хоч раз зануриться у сльози Божі, той очиститься.

 • Південний Буг
  Південний Буг
 • Південний Буг
  Південний Буг

Річка ставала все ширшою і глибшою, кращою і бурхливішою. Ангели час від часу спускались до Божого творіння, прикрашали річку гарним камінням, різноманітними водоростями, унікальними рибами, невеличкими острівцями… Зазеленіли буйними  та пахучими травами луки, зашуміли молодими вітами деревця. А живої душі нема і нема.   Ніхто в ці краї не заходив, вважаючи, що тут лише пустища та каміння. Зажурилися Ангели: така краса, Богом дарована, стільки прикрашали, стільки трудились, і все дарма: люди не йдуть сюди, птахи не летять.

 • Південний Буг
  Південний Буг
 • Південний Буг
  Південний Буг
 • Південний Буг
  Південний Буг

Аж ось сумують на березі чарівної річки Ангели і малюють на піску: «Тут був Бог». Аж раптом пташиний ключ спустився прямісінько на берег. Качки своїми крильми розвіяли напис на піску і залишилось тільки три літери: «Б», «У», «Г». Втомлені далеким перельотом,  птахи не могли відірватись від надзвичайно смачної води, вони пили і перешіптувались про те, що нікуди не полетять звідси, адже тут є все, про що можна мріяти. Почули це Ангели, втішились, що виконали свою місію, і назвали річку «Буг».

Напишіть відгук