Печера Кришталева

Кришталева печера (Тернопільська обл.)

Печера Млинки

Млинківська печера (Тернопільська обл.)

Лютий 4, 2015 Коментарі (0) Місця

До підземного світу

Печерні "перлини"

Оскільки вапняки, з яких складені Товтри, є породою, що легко піддається ерозії, то не дивно, що у цій місцевості розвинуті різні форми карсту – печери, гроти, тріщини, порожнини. Одна із таких глибоких тріщин стала основою печери «Перлина», яку випадково виявили кількадесят років тому, добуваючи вапняк.

«Перлина» – єдина на Поділлі вертикальна печера. Сумарна довжина ходів печери – біля 200 метрів

Печера Перлина

Печера Перлина

Ми не могли оминути спокуси потрапити у цей казковий світ. З допомогою спеціального спорядження опускаємося в «Перлину» – єдину на Поділлі вертикальну печеру. Десять метрів спуску – і ми у невеликому коридорі. Звідси ще один, дещо довший спуск – і ми на дні. Сумарна довжина ходів печери – біля двохсот метрів, кожен цікавий по-своєму.

 • Печера Перлина
  Печера Перлина
 • Печера Перлина
  Печера Перлина

Милують око кам’яні хвилі, неймовірної краси натічні форми і сталактити. Десь тут є печерні перлини, які дали назву цій підземній системі. Знаючи цінність таких утворень, ми й не намагаємося їх розшукати: для втіхи достатньо вже побаченого. Хазяйнують у печері, окрім заповідника, рукокрилі: підковоноси, кажани, вечірниці та інші.

 • Підковоносий кажан
  Підковоносий кажан
 • Печерні "перлини"
  Печерні "перлини"

У Медоборах здавна відомий невеликий печерний комплекс урочища Пустельня на горі Звенигород. А неподалік «Перлини» нещодавно спелеологи відкрили печеру «Христинка». Справжньою загадкою, яка ще чекає своїх дослідників є невелика печера «Молочний камiнь», що над урвищем річки Студениці у Совиному Яру Товтр, у якій з-пiд каменю бiжить білого кольору вода.

Використано фото: http://tinigard.info/2010/09/27/pearl-cave/; http://www.stejka.com/rus/trip/medobory__zapovednyy_kray_celebnye_isto4niki_i_nemnogo_mistiki/; http://vsviti.com.ua/nature/10261

Напишіть відгук