Ужанський НПП

Ужанський НПП

НПП «Зачарований край»

Зачарований край НПП

Березень 24, 2015 Коментарі (0) Корисне, Місця

Сколівські бескиди НПП

Сколівські Бескиди

Національний природний парк створено на базі кількох заказників: Сколівського, Зелемінь, Майдан та заповідних урочищ: Дубинське, Сопіт, Журавлине. За останніми даними наукового відділу, флора парку налічує понад 600 видів судинних рослин, з яких до Червоної книги України занесено 40 видів. Фауна налічує 244 види.

Парк займається інтродукцією зубра європейського,

завезеного у кількості 11 тварин з Німеччини та Австрії. На сьогоднішній день нараховується 20 зубрів, за якими ведеться постійний контроль

Зубри

Зубри

Територію НПП «Сколівські Бескиди» населяє етнічна група українців — бойки. У населених пунктах, що належать до зони діяльності НПП, збереглися унікальні за своєю архітектурою церкви так званого «бойківського» стилю. Чимало їх є пам’ятками архітектури місцевого та загальнодержавного значення. Із найдавніших пам’яток Київської Русі біля  с.  Урич  збереглися руїни Давньоруської фортеці «Тустань» XI– XIV ст.

Цікавою пам’яткою природи є водоспад на р. Кам’янка. Вода широкою завісою спадає з шестиметрової висоти на кам’яні брили, що в хаотичному безладді нагромадились внизу. Унікальним об’єктом на території парку є озеро Журавлине (інші його місцеві назви — Мертве озеро, Морське око).

 • Росохацькі полонини
  Росохацькі полонини, НПП "Сколівські бескиди"
 • Журавлине озеро
  Журавлине озеро, НПП "Сколівські бескиди"
 • Водоспад на р. Камянка
  Водоспад на р. Камянка, НПП Сколівські бескиди

Неподалік парку є багато готелів, садиб, баз відпочинку, ресторанів та ін. Тут діє декілька еколого-просвітницьких центрів, що проводять роботу з дітьми та дорослими. НПП «Сколівські Бескиди» щороку виступає співорганізатором фестивалю середньовічної культури «Ту Cтань», який був номінантом серед ста кращих подій туристичної індустрії.

 • НПП Сколівські Бескиди
  НПП Сколівські Бескиди
 • Сколівські бескиди НПП
  НПП Сколівські бескиди
 • Сколівські бескиди НПП
  НПП Сколівські бескиди

Напишіть відгук