Дворічанський НПП

ДВОРІЧАНСЬКИЙ НПП

Ботанічний заказник Шкуратівський, фото: Подобайло А., Пирятинський НПП

Пирятинський НПП

Квітень 3, 2015 Коментарі (0) Місця

СЛОБОЖАНСЬКИЙ НПП

Сіра чапля, С Рижков, Слобожанський НПП

Територія Парку є надзвичайно цінною частиною екологічної мережі Харківщини, що поєднує в собі красу Полісся та Лісостепу, різноманіття ландшафтів та багатство рослинного і тваринного світу. На правому, корінному березі р. Мерла, домінують кленово-липові діброви природного походження, на лівому – соснові бори. Є тут також вільхові та березові заболочені ліси, ділянки старовікових заплавних дібров у долині р. Мерчик, мальовничі краєвиди, цілющі джерельні води.

 • Фото: Рижков С., Бджолоїдка. Фото: Рижков С., Слобожанський НПП
  Фото: Рижков С., Бджолоїдка. Фото: Рижков С., Слобожанський НПП
 • Слобожанський НПП
  Слобожанський НПП
 • Слобожанський НПП
  Слобожанський НПП

Найбільшу цінність становлять гіпно-сфагнові болота і сфагнові торфовища, більш характерні для зони Полісся. Болота Парку утворюють цілісний масив з понад 200 боліт. Візитною карткою НПП «Слобожанський» є реліктові озера та перехідні невеликі болота, що збереглися з часів останнього льодовикового періоду і їх рослинні угруповання є унікальними для Харківської області.

 • Фото: С Рижков, Слобожанський НПП
  Фото: С Рижков, Слобожанський НПП
 • Фото: С Рижков, Слобожанський НПП
  Фото: С Рижков, Слобожанський НПП

В Парку діє декілька екомаршрутів. Стежка «До торф’яних боліт» показує види боліт, котрі є візитною карткою національного природного парку «Слобожанський». На болотах можна зустріти таких представників флори, як: вербозілля звичайне, пухівка піхвова, вовче тіло болотне, плаун річний, бобівник трилистий, осока дерниста тощо. А також одних із найбільш загадкових представників сфагнових боліт – росичку круглолисту та пухирника звичайного, оскільки вони живляться комахами. На цьому маршруті можна ознайомитесь з будиночками найбільшого гризуна національного природного парку “Слобожанський” – бобра річкового.

 • Бджолоїдка. Фото: Рижков С., Слобожанський НПП
  Бджолоїдка. Фото: Рижков С., Слобожанський НПП
 • Фото: Шумілова А, Слобожанський НПП
  Фото: Шумілова А, Слобожанський НПП

Екостежка «Мурафська дача» розташована на правому березі р. Мерчик. Йдучи нею, можна спостерігати унікальні ландшафти заплави річки, різновікові соснові та дубові деревостани природного походження у вологій кленово-липовій діброві – залишки дубових пралісів на боровій терасі, де зустрічаються рідкісні представники флори не тільки для Харківської області, але й для східної частини України. Тут трапляються дерева дуба звичайного віком 170-200 років висотою до 26 м з діаметром стовбура до 110 см. На окремих ділянках зростають екзотичні дерева та чагарникові види рослин.

Напишіть відгук