Зморшок їстівний, фото: Підмогильна С.

Гриб-фантом

Озеро Святе

ОЗЕРО СВЯТЕ

Лютий 3, 2015 Коментарі (0) Місця

Старокостянтинів (Хмельницька обл.)

Млин (1905)

Старокостянтинівська набережна – цікаве місце для прогулянки на свіжому повітрі. Особливої уваги заслуговують залізні фігури-химери зі старих деталей тракторів та комбайнів. Казкові істоти визирають з очерету, випливають з глибин, вибігають на берег… Поруч парк і чудові краєвиди над річкою Случ. Колись плюскотіла тут і річка Шахівка із безліччю островків та очерету.

фігури-химери

визирають з очерету, випливають з глибин, вибігають на берег...

 • Залізні химери
  Залізні химери
 • Залізні химери
  Залізні химери

У 1571 році тут були побудовані замок та укріплення навколо міста, а також насипаний земляний вал, укріплений колодами, побудовані кам’яні башти. Виходом із міста були троє воріт: Старицькі на річці Ікопоть в бік Острополя, Меджибожські на річці Случ в бік Меджибожа, Львівські — в західному напрямку. Перед валом був виритий рів, який поєднував між собою річки. На вершині трикутника, на місці злиття річок, був побудований кам’яний замок, який служив укріпленням у випадку взяття ворогом першого ряду укріплень. У західній частині замку замість стіни були господарські будівлі та церква, а також башта. У центрі замку було споруджено дерев’яну сторожову вежу, з висоти якої охорона продивлялася відстань до 30 км від міста для виявлення ворогів, що наближаються. З 1575 року жодна, навіть тридцятитисячна, татарська орда не змогла взяти замок приступом.

 • Замок Острозьких (1571)
  Замок Острозьких (1571)
 • Замок Острозьких (1571)
  Замок Острозьких (1571)

До пам’яток національного значення відносяться і руїни костелу домініканського монастиря, спорудженого у 1612 році.

Домініканський костел (1612)

Домініканський костел (1612)

Млин з водяним приводом (1905) на березі річки Случ акціонерної компанії Гольдштейна – уособлення величі промислової архітектури того часу. Цей млин повноцінно працював до 1986 року. Будівля на дубових стовпах чудово збереглася донині.

У статті використано фото: http://www.doroga.ua/poi/Khmeljnickaya/Starokonstantinov/Starokonstantinovskaya_naberezhnaya/1484

 

Напишіть відгук