Вижницький НПП

Вижницький НПП

Гео-Карпати

ГЕО-КАРПАТИ

Березень 29, 2015 Коментарі (0) Місця

Синевир НПП

НПП «Синевир»

Розташований у верхів’ї річок Теребля та Ріка, Парк включає тутешні найвищі  вершини — Стримба (1719 м) та Негровець (1707 м) і найвідоміший об’єкт — озеро Синевир, утворене близько 10 тис. р. тому. Характерною особливістю ландшафту є наявність великих кам’янистих розсипів, що називаються греготами. Крім них, представлені всі типи рельєфу — від полонинного до річково-долинного. Один з найвеличніших гірських масивів колись був морським дном. Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю: стрімкі схили зі стрункими ялинами, вік яких становить 140-160 років, і озера парку, що справедливо вважаються найкоштовнішим його скарбом. У темно-синіх водах лежать повалені, оброслі мохами дерева, а по берегах навколо ростуть стрункі смереки, могутні явори та елегантні буки.

Унікальною особливістю НПП «Синевир» є діючий реабілітаційний центр бурих ведмедів

Бурий ведмідь

Бурий ведмідь

Болото Глуханя є дивовижним і надзвичайно цікавим витвором природи: з оліготрофним режимом і сферичною поверхнею, де ростуть 15 рідкісних і зникаючих видів рослин. Серед них — кілька північних видів, мешканців тайги і тундри, які дуже рідко трапляються в Карпатах.

 • Синевир НПП
  Синевир НПП
 • Синевир НПП
  Синевир НПП
 • Синевир НПП
  Синевир НПП

Хоча район парку давно освоєний людиною, тут ще збереглося чимало незайманих пралісів з багатими флорою і фауною. З вищої фауни до Червоної книги України занесено 41 вид. У флорі парку налічується 45 видів рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України, 154 види справжніх грибів. У лісах, на луках та в перелісках щедро родять ягоди ожини, чорниці, брусниці, малини, суниці, горіхи ліщини.

 • Синевир НПП
  Синевир НПП
 • Синевир НПП
  Синевир НПП
 • Синевир НПП
  Синевир НПП

В околиці знаходиться багато цікавих історико- архітектурних пам’яток, унікальний музей лісосплаву на річці Озерянка, колоритне село Колочава.

Напишіть відгук