Печера Млинки

Млинківська печера (Тернопільська обл.)

Сколівські Бескиди

Сколівські бескиди НПП

Березень 24, 2015 Коментарі (0) Місця

Ужанський НПП

Ужанський НПП

Унікальна природа, ландшафтне і біологічне різноманіття Українських Карпат стали причиною створення Національного природного парку в цьому мальовничому куточку.

На території Парку щороку проводяться

фестивалі «Молочна ріка», «Лемківська ватра», «Візерунки Ужанської долини», дитячі та волонтерські табори

Парк є складовою частиною тристороннього польсько-словацько-українського Міжнародного біосферного резервату «Східні Карпати», що сприяє розвитку транскордонного туризму. На вершині гори Кременець (1214 м), де сходяться кордони трьох держав, встановлено тригранну стелу. У селах Стужиця, Кострино, Сіль, Ужок б’ють мінеральні цілющі джерела. На території парку бере свій початок річка Сян. Біля  с.  Княгиня  знаходяться  карстові  печери і місце падіння найбільшого в Європі Княгининського метеорита у 1866 р.

 • Ужанський НПП
  Ужанський НПП
 • Ужанський НПП
  Ужанський НПП

Окрасою парку є унікальний «Дідо Дуб», вік якого, на думку  фахівців, понад 1200 років і який вважається найстарішим дубом України. Поряд з ним росте ще кілька вікових величних дубів.

Ужанський НПП

Ужанський НПП

Час від часу на території Ужанського НПП трапляються і  палеонтологічні  знахідки.  Одну з  найцікавіших  знайшли  близько   півстоліття тому — це дивовижний камінь з відбитком скелета риби-тунця, яка водилася тут 46 млн. р. т., коли нинішня територія була затоплена морем — частиною океану Тетис.

У наш час на території парку виявлено 38 видів рослин, занесених до Червоної книги України, і 2 види — до Міжнародного червоного переліку; тут росте західнокарпатський ендем — грястиця словацька. Унікальними є букові праліси, які перебувають під охороною ЮНЕСКО.

 • Ужанський НПП
  Ужанський НПП
 • Ужанський НПП
  Ужанський НПП

Фауна представлена 205 видами хребетних тварин, з яких 46 видів занесені  до Червоної книги України, в тому числі бурий ведмідь.

Ужанський національний природний парк багатий на архітектурні пам’ятки: 6 старих дерев’яних церков XVII–XVIII ст. є зразками бойківської школи дерев’яної монументальної архітектури. Окрім того, тут можна побачити багато цікавих залишків військових об’єктів часів Першої Світової війни.

Парк проводить значну еколого-освітню роботу. На його території щороку проводяться дитячі та волонтерські табори, фестивалі «Молочна ріка», «Лемківська ватра», «Візерунки Ужанської долини». У парку прокладено багато маркованих туристичних маршрутів, в т. ч. екостежок, а поряд знаходиться багато місць для проживання і харчування туристів.

Напишіть відгук