Шафран Гейфеля

Гуцульщина НПП

Орлики чорніючі

Черемоський НПП

Березень 24, 2015 Коментарі (0) Місця

Верховинський НПП

НПП «Верховинський»

Верховинський національний природний парк поєднує на своїй території гірські та долинно-річкові природні комплекси, типові для Чивчинських і Гринявських гір, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. Парк охороняє найцінніші пралісові та субальпійські ділянки з ендемічними та реліктовими видами у верхів’ях Білого та Чорного Черемошів, унікальні ділянки, які відіграють стабілізуючу гідрологічну роль.

Цікавим об’єктом природи є група скель Кам’яні Баби, складена з вапняків тріасового періоду

Кам'яні баби

Кам’яні баби

 • Зима у Верховинському НПП
  Верховинський НПП
 • Верховинський НПП
  Верховинський НПП
 • Верховинський НПП
  Верховинський НПП

Тут можна побачити на волі бурого ведмедя, благородного оленя, козулю, дикого кабана, рись, вовка, лісового кота, лиса, куницю, видру, саламандру плямисту, беркута, глухаря, тетерука. Цікавими є місця зростання рідкісних видів рослин.

 • Вепр, Верховинський НПП
  Вепр, Верховинський НПП
 • Крокуси
  Крокуси, Верховинський НПП
 • Вовк
  Вовк, Верховинський НПП

Також у Парку є поклади родоніту, мінеральні джерела, зокрема на Буркуті колись була найдавніша польська  бальнеологічна  здравниця, а з чисельних полонин відкриваються надзвичайні краєвиди. На Чорному і Білому Черемошах частково збереглися греблі лісосплавних кляуз-водозбірників, споруджені з дерева, каміння і залізних штирів (Балтагул, Лустун, Шибене,  Маріїн),  які були потужними гідротехнічними спорудами Гуцульщини. Протягом сотень років тут будувалися дерев’яні мости, кладки, гамованки і кашиці. Усі ці споруди є пам’ятками будівельної культури гуцулів-керманичів та гуцулів-будівельників.

 • Верховинський НПП
  Верховинський НПП
 • Рододендрон
  Рододендрон, Верховинський НПП
 • Верховинський НПП
  Верховинський НПП

Завдяки значній віддаленості від населених пунктів та важкодоступності тут уціліли високо- гірні острівці дикої природи, зразки традицій- ної культури господарювання. Верховинський район є центром Гуцульщини — краю з багатою історико-культурною спадщиною, безліччю пам’яток історії та культури, розвинутими народними промислами: ткацтвом, різьбярством, ін. Увагу туристів привертають побут, звичаї та багата культура гуцулів.

Використані фото: http://nppver.at.ua/publ/zagalna/skala_babi/2-1-0-8

Напишіть відгук