Орлики чорніючі

Черемоський НПП

НПП «Синевир»

Синевир НПП

Березень 26, 2015 Коментарі (0) Місця

Вижницький НПП

Вижницький НПП

Територія національного природного парку, мекка буковинського туризму, має розвинуту туристичну інфраструктуру та десяток еколого-туристичних маршрутів і стежок, які репрезентують визначні місця, унікальні природні, історико-архітектурні та релігійні об’єкти.

Шафран Гейфеля або крокус:

у давніх греків ця рослина вважалася символом щастя, квіткою ранкової зорі Аврори. За легендою, Гермес випадково метнув диск у свого друга Крокуса і, щоб увічнити його пам'ять, боги створили витончені крокуси. У давньому Китаї для імператора шафрану робили жовту фарбу, за використання якої інших страчували. З крокусів виготовляли приправи, ліки, парфуми. Сьогодні шафран має своє свято в Іспанії

Весняне диво

Весняне диво

Серед дивовижної природи та унікальних ландшафтів зростає безліч рідкісних і неймовірно чарівних рослин.

Геологічна пам’ятка природи місцевого значення Лекеченські скелі є системою скельних відслонень різної висоти з численними цікавими спелеокастровими утвореннями. Саме тут набули популярності змагання зі скелелазіння. Варто відвідати і каскад водоспадів з перепадами висоти від 3 до 6 м у руслі ріки Мала Виженка. У цій місцині витікає й унікальне за своїми властивостями джерело Лужки. Його вода має рідкісний сульфатно-алюмінієво-залізистий  склад  з  присутністю нікелю, кобальту, марганцю й інших мікроелементів.

 • Вижницький НПП
  Вижницький НПП
 • Вижницький НПП
  Вижницький НПП

Усього на території парку налічується більше тисячі видів, з яких 45  занесено  до  Червоної книги України. До цієї книги включено і 62 види представників тваринного світу. Познайомитись із більш як тисячею експонатів флори і фауни можна у Музеї природи (с. Зеленів).

Цікаву і важливу роботу проводить еколого-просвітницький центр у смт. Берегомет, неподалік якого існує дослідний центр з відтворення зубра європейського. Територія Вижницького НПП і його околиця — улюблені місця скелелазів, шанувальників пішого та велосипедного туризму, а також рафтингу Черемошем.

 • Вижницький НПП
  Вижницький НПП
 • Вижницький НПП
  Вижницький НПП
 • Вижницький НПП
  Вижницький НПП

Напишіть відгук