Музей бурштину

Бурштиновий шлях

Березень 31, 2015 Коментарі (0) Проекти

ШЛЯХ ГЕДИМІНОВИЧІВ – майбутній культурний шлях Ради Європи

Луцьк

Кілька років тому в Україні започатковано доволі амбітний проект, метою якого є створення культурного шляху Ради Європи навколо культурно-історичної спадщини династії Гедиміновичів – першого культурного шляху, ініційованого у Східній Європі.

Кам'янець-Подільський

Кам’янець-Подільський

Бучач

Бучач

Хотин

Хотин

Надбання Гедиміновичів – це величезний пласт культури, литовської традиції в Україні, архітектурних пам’яток, а також своєрідної Конституції – т.зв. Литовських статутів. Учасниками проекту є п’ять країн: Білорусь, Литва, Польща, Україна, Чехія. З української сторони задіяно понад десять міст та областей, пов’язаних із Гедиміновичами.

Острог

Острог

Острог

Острог

Місією проекту є промоція спільної культурно-історичної спадщини білоруського, литовського, польського, українського, угорського, чеського та інших народів, що у 13–15 ст.. жили під орудою династії Гедиміновичів чи мали з нею прямі династичні зв’язки, а також промоція внеску цих народів у формування й розвиток спільних європейських цінностей та європейської ідентичності через створення сучасного міжнародного туристичного продукту, що висвітлює тему культурно-історичної спадщини династії Гедиміновичів.

  • Луцьк
    Шлях Гедиміновичів
  • Луцьк
    Шлях Гедиміновичів

Реалізація проекту має ряд цілей:

- скористатися з підвищеного інтересу до спадщини Великого Князівства Литовського, Руського і Жемайтійського та його ролі у формуванні європейської ідентичності, викликаного першим головуванням Литви в Раді Європейського Союзу в другій половині 2013 року;

- збільшити впізнаваність і привабливість на туристичному ринку туристичних об’єктів і дестинацій, історично пов’язаних з династією Гедиміновичів;

- збільшити капіталізацію брендів міст та інших учасників проекту на туристичному ринку;

- сприяти прискореному розвитку туристичного та дотичних секторів економіки в містах та інших учасниках проекту;

- сприяти збільшенню інвестицій у розвиток туристичної інфраструктури міст та інших учасників проекту;

- створити модель взаємовигідного публічно-приватного партнерства у туристичній сфері.

Детальніше про проект: www.gediminids.eu

Напишіть відгук