Лютий 13, 2015 Коментарі (0) Ретро

Передвоєнні Бєщади, Горгани і Чорногора. Найкращі фотографії

Гуцулка

Редакція польського журналу «Mówią wieki» взяла на себе місію показати чарівний фотоальбом, що презентує ностальгічні види на передвоєнні Бєщади, Горгани, Чорногору. Сентиментальні фото обов’язково стимулюють туристичні відвідини східних кордонів Польщі та сусідніх, українських, земель.

sd

Важкість подорожі полягала б у подоланні дороги зі Львова через Самбір, Старий Самбір до Турки чи Ужгороду. Проте залізнична колія пробігає довгими тунелями, віадуками і мостами околиці Ужоцького перевалу (Східні Карпати), що робить її однією із найцікавіших у Карпатах. Звідти варто зійти на пологі вершини Східних Бєщад і пройтися шляхом передвоєнного польсько-чехословацького кордону. Така мандрівка не залишить нікого байдужим.

 sd2

Та, повертаючись до альбому «Передвоєнні Бєщади, Горгани і Чорногора. Найкращі фотографії», то автор провадить читача плаями, що пахнуть травами, засмаглими на вітрі полонинами, хребтами та долинами, по загублених серед гір присілках. Можна також разом мандрувати через ревучі потоки і перелази ворині, до затишних гостинних притулків над водою…

sd3

Східні Карпати, що тепер відносяться до України та Румунії, колись мали багато спільного з польською культурою. Протягом багатьох років, практично недоступні для туристів з Польщі, ці терени стають все більш популярними зараз. У міжвоєнний період такі курорти, як Косів та Яремче конкурували із Закопане або Криницею. Серед  довоєнних фотографій Східних Карпат читачі можуть побачити типові літні та зимові пейзажі регіону. Автор також описує цікаву етнографію Східних Карпат: повсякденне життя лемків, гуцулів (народний одяг, дійства, пасовищне скотарство, музика і танці, звичаї, народне мистецтво, архітектуру: духовну та світську).

sd4

Автор: Анжей Вєлоха – керівник Товариства Карпатського, історик, філософ, письменник, співавтор та редактор багатьох публікацій, що стосуються Карпат, видавець літератури з тематики туризм та краєзнавство, автор карпатського альманаху «Плай», директор видавництва РТТК «Край». Організатор науковопопулярних сесій «Бойківщина», «Євреї в Карпатах», «Німці в Карпатах», «Відкриваємо Гуцульщину», «Багатокультурність Карпат: кожен народ щось дав, але кожен щось забрав».

sd5

sd6

Стаття і фото з джерела: www.mowiawieki.pl

Напишіть відгук